vsp2Kuna raha pole kunagi liiga palju, aga plaate on enamasti liiga vähe, tuleb plaadipoes igaks juhuks alati ka 1 € kastid läbi vaadata. Või siis... just nendest alustada. Martin tutvustab parimaid palasid, mis tolmustest bargain-kastidest tänavu näppu jäid.

 

 

 

 

 

Klein & MBO "De-ja-vu"
Crate digging Tallinnas tähendab korralikku olelusvõitlust ja igasuguse mõistliku käitumise hülgamist. Olles välja peilinud, et Mööbeldajas on uue kauba päev, tuli varakult üles tõusta ja enne avamist ukse taha minna. Ma ei olnud esimene. Saagiks ligi 20 plaati, sh album vanade lemmikute italohittidega 

Tommy Seebach "Disco-Tango"
Aasta jooksul korjasin üles mitmeid skandinaavia pärleid, kuid see vuntsistatud Taani eurolaulik sai siiski tabeliväärilise koha. Esiteks see näitas, et minu teadmised cosmic klassikutest on puudulikud. Teiseks, alati tasub käia plaate otsimas musafännidest sõpradega. Seda plaati soovitas mulle Mööbeldajas soome sõber Aku. Kolmandaks, nägin seda seal poes juba palju varem, aga isegi Tangoterje nali ei pannud mind ostma.

Billy Idol "Eyes Without a Face"
Aasta algul sai käidud Frotee meeskonnaga Londonis plaadireisil. Ühes charity shopis sõber Erki keelitas ostma Billy Idol singlit, sõnadega, et see on tundmatu balearic pärl. Muidugi on tal õigus, see lugu on tõesti imeline. Aga ainult vinüüli peal. Videot vaadates saate aru, et tegu on ühe halvima looga.

Videot ei ole ega tule

April Orchestra presente Izzanelli - Samy Wathson vol. 49
Suvel päev pärast Frotee pidu Tartus käisin raudteejaama viiva tee peal olevad poed läbi. Internetist tuttava punase ümbrisega library plaadi peal on mõned kosmilised helitükid. Hea jälle sõprade nina alt pärl näpata.

VSP Projekt "VSP Projekt"
Selle eesti ambient-fusion klassiku odavalt leidmine on osutunud päris keeruliseks viimastel aastatel. Sain selle lõpuks sel suvel Kalevi staadioni kirbuturult ühe euroga, selleks ajaks oli päike sellele juba peale paistnud kolm tundi. Samas kastis oli ka Kuudi/Loobi bossanovade vinüül Uno Loobi autogrammiga.

Orlando Johnson and Trance "Turn The Music On"
Ühe õnnetu ida-euroopa crate diggeri jaoks on õnn pääseda "välismaale". Väiksel Euroopa ringreisil sattusin Hamburgi kirbuturule. Ühel vanamehel oli kastitäis õigete artistide liiga hiliseid plaate, kuid paar huvitavamat noppisin välja. Müüja ütles, et 7 plaati 15 eurot või kogu kast 30. Ahne eestlasena sai õige otsus tehtud. See itaalia boogie pärl oli ka esialgses valikus.

The Growing Concern "The Growing Concern"
Selle sama reisi parim plaadilinn oli Kopenhaagen, kuid ulmelisem oli üks Rootsi sadamalinn, mille ühest suurimast heategevuspoest noppisin välja ligi 50 plaati, üks haruldasem kui teine. Kui enamasti teadsin, mis ostan (Bedazzled OST, Keith Mansfield orchestra, Bruno O'ya), siis see tundus järjekordse Ameerika softrocki ansamblina. Kuni kodus kontrollisin, mis hinnaga see on varem oksjonitel müügiks läinud...

Anna Domino "Anna Domino"
Kui olin tulemuseta läbi käinud Stockholmi legendaarsed plaadipoed Snickars ja Recordmania Södermalmis, siis tõelise värske sõõmuna mõjus sealsamas Emmause heategevuspood, kust ostsin kaheksa 10 kroonist plaati. Sealhulgas selle, mis on minu aasta lemmik avastus. Plaadifirma ja Marc Moulini nimi olid tuttavad, aga muusika mitte. Balearic ja new wave käsikäes.

Sea Level "On The Edge"
Berliinis pidi olema sadu plaadiurkaid. Leidsime ennast Berliini kõige ebameeldivamaks peetava plaadipoeomanikuga Franz und Joseph records'i eest. Mina olin jälle kaevunud üheeuroste kasti, kus jäi ette plaat, millel oli palju yacht rocki tunnuseid, kuid kõigi bändiliikmete habemed polnud piisavalt välja kasvanud. Igaks juhuks pidi ostma. Esimene lugu on väga hea instrumentaal - loomulikult Daniele Baldelli klassik. Find-not-find.

Fox "Fox"
Ühel Berliini päeval võtsin sappa kohalikule diggerile, tema kodule lähimast prahipoest sain Fox'i albumi, kus peal ka Psychemagiku kompileeritud "The Juggler". Kesk-Euroopa rõõmud.

Frotee OÜ
Puiestee 11-3
Tartu 50303
Estonia
info(at)frotee.net

  • fb logo
  • cloud logo