vellyjoonas kaas3

Velly Joonas moodustab väga olulise osa Eesti soulmuusika ajaloost. Kuigi praegu võime teda muusikuna kutsuda boheemlasest bardiks, siis aastal 1977 ajakirjas  Kultuur ja elu tsiteeritakse teda, et ta unistab souli-laulja karjäärist suurel laval. Meie õnneks ta ka lindistas mõned soul klassika töötlused eesti keeles.

Velly Joonas sündis 1955. aastal, ta kasvas üles Tõrvas. Kui nooruspõlves tuli tüdruk muuseas Eesti meistriks slaalomis, siis samal ajal olid tal ka loomingulised huvid. Ta unistas teatrilavastaja ametist, kuid kõige rohkem nähti teda lauljana. Kooli ajal ja pärast keskkooli esines ta ansamblitega, Tallinnasse elama minnes võttis laulmistunde estraadistuudios Filharmoonia juures, misjärel ta esines ka suurematel lavadel erinevates koosseisudes. 1980ndate algul tuuritas ta vene orkestritega üle Venemaa. 1984. aastast jättis ta pop ja rockmuusika, temast sai folkmuusik. End kitarril saates esitas ta nii enda kui ka tuntud Eesti luuletajate tekste. Selle aja jooksul salvestas Eesti Raadio stuudios paarkümmend lugu. Plaadile jõudis neist ainult kaks  - „Palve“ ja  „Elavate laul“, 1980. aastal ilmunud kogumikule  Estonian Pop Voices , mille andis välja Melodija.

„Stopp, seisku aeg! „ on töötlus Frida loost  „I See Red“, millele kirjutas eestikeelsed sõnad Joonas ise. Seda lugu mängib amatööransambel Vstretsa, mille moodustasid noored venelased Majaka klubist Lasnamäelt, Tallinnast.Kuna nad soovisid saada luba esinemisteks, salvestasid näitena selle Velly soovitatud loo. Tema klaverimängija Viktor Ignatov oli kutsutud noore ansambli juhiks, nii oli ka Joonas oodatud nendega esinema. „Käes on aeg" on ilus eestikeelne cover tuntud loost  „Feel Like Makin Love“, mis sai lindistatud ühe tunniga. See lugu on esitatud ansambliga Pirita , mille koosseisus Joonas laulis mõnda aega. Ansamblit juhtis klahvpillimängija Tiit Saluveer, Velly Joonase mäletamist mööda kuulusid ansamblisse ka Paul Mägi, Riho Lilje, Tiit Juurikas jt.

A-pool: Velly Joonas & Vstretša "Stopp, seisku aeg!" (Jim Rafferty / Velly Joonas)

B-pool: Velly Joonas & Pirita "Käes on aeg" (Eugene MacDaniels / Velly Joonas)

Master: Brandenburg Mastering

Kujundus: Bassein

Frotee OÜ
Puiestee 11-3
Tartu 50303
Estonia
info(at)frotee.net

  • fb logo
  • cloud logo