tornaado7 web

1. Tornaado – lugu, milles pisut mõjutusi Apelsinilt, Donna Summerilt ja bändiliikmete suurelt lemmikult ja eeskujult George Duke'ilt. Viimaselt tõenäoliselt inspiratsioon ka loos kumavatele vähestele jazzharmooniatele.
2. Soling – bändiliikmete arvates täielik Valduri (Lehtla) lugu! Valdur tuli kord proovi ja ütles, mida mängida. Mängitigi ja kõik kõlas kohe õigesti. Kindlasti kõige kiiremini ja lihtsamalt valminud lugu selles tsüklis. Kuna Rello ja Lehtla kuulasid tollal kõvasti reggaemuusikat, siis kasutati neid rütme tihti ka Tornaado lugude seadetes. Õnneks polnud ka teistel bändiliikmetel reggae vastu midagi ja nad tulid meelsasti kaasa ja pakkusid omalt poolt ideidki. Seepärast on „tsüklis" lausa kaks lugu selles rütmis.
3. Lendav Hollandlane – sellesse loosse üritas bassimees Mart Telliskivi lisada omalt poolt fankilikku meeleolu. Vaheosas on aga natuke kuulda Tornaado katsetusi elektroonilise muusikaga.
4. Star – Rello sõnul mängiti selles loos mõlemad kitarrid läbi phaser pedaali. Pala teema tuli aga kellelegi meenunud bluusiharmooniale. Lugu jäi veel meelde seetõttu, et sai salvestatud Eesti Raadio stuudiobussi kaherealise stuudiomakiga Tornaado prooviruumis, mis asus Harju TTV (teenindus- ja tootmisvalitsus) hoones Paldiski maanteel.
5. 470 - algselt oli 470 mõeldud bossanovarütmis, veidi jazziliku harmooniaga. Kui aga proovis mängima hakati, selgus, et bass ja saatekitarr ei vedanud bossat välja. Siis võeti kasutusele teine rütm – jällegi reggaelik.
6. Finn – siin loos oli mõjutusi Jimi Hendrixi varasemast loomingust. Natuke lisati sinna ka hetkel populaarsuse tippu nautinud diskomuusika mõjusid ja näpuotsaga Cerrone'likku lähenemist.

Kuula siit:

Frotee OÜ
Puiestee 11-3
Tartu 50303
Estonia
info(at)frotee.net

  • fb logo
  • cloud logo