elektra kodulehele

Elektra alustas juba 1960ndate keskel naisvokaalansamblina, mille koosseis pidevalt muutus ja mida saatsid erinevad instrumentaalkollektiivid. 70ndate lõpus sai taustamuusikute juhiks klahvpillimängija Aarne Saluveer, kes lisas ansambli koosseisu sõbrad Agu Tammeoru, Neeme Punderi ja Jaan Karpi. See oli ajal, kui koos Elektraga esines keskkoolitüdrukute ansambel Kooli-prii. Selle oli moodustanud Elektra dirigendi Märt Hundi tütar Kadri Hunt oma klassikaaslastega. Läks nii, et 1981. aastaks olid Kooli-prii tüdrukud asendanud senised Elektra lauljad.

Tüdrukute lemmikmuusikaks oli afroameerika mõjutustega laulud, mida nad ka esitasid kontsertidel. Uut muusikat kuuldi raadiost või vähestelt siiasattunud vinüülplaatidelt. Hääleseadet õpetas tüdrukutele lauljatar Marju Kuut. Inglise keele eriklassis õppivad tüdrukud laulsid enamasti inglise keeles, kuid, et saada luba salvestusteks, tuli lugudele kirjutada eestikeelsed sõnad. 1981. aastal saidki lindistatud mõned diskostiilis lood. Rohkemaks võimalust ei antud, sest stuudioid, kus seda teha oli Tallinnas väga vähe. Näiteks Eesti Raadio stuudios jätkus vaba aega tavaliselt vaid öösiti, kuid see-eest sai salvestada uhke 8-realise lindimakiga.

“Keegi”, originaalpealkirjaga “You Might Need Somebody”, võttis eeskuju samal aastal ilmunud Randy Crawfordi tõlgendusest, originaalis oli pigem yacht-rockiliku loo esitajaks Turley Richards. “Meid kaasa muusika viib” originaali “Jump To The Beat” oli kuulsaks laulnud teismeline lauljatar Stacy Lattishaw.

Järgneva paari aasta jooksul läks diskomuusika Eestis moest ja ansambli repertuaar muutus popilikuks, mängiti isegi kantrit. Ka koosseisus toimusid muutused, lahkusid puhkpillimängijad ja tüdrukutest jäi lauljaks ainult Kadri Hunt. 1984. aastal ilmus Elektra ainuke plaat – 7” singel, mis oli täielikult kaugenenud diskomuusika mõjudest.

A-pool: Keegi (Tom Snow / Nan O'Byrne)

B-pool: Meid kaasa muusika viib (Narada Michael Walden / Lisa Walden)

Eestikeelne lüürika: Märt Hunt
Lindistatud Eesti Raadio stuudios, 1981. aasta oktoobris Mati Braueri poolt

Kadri Hunt - vokaal
Tauno Saviauk - flööt
Agu Tammeorg - kitarr
Meelis Punder - bass
Jaan Karp - trummid
Aarne Saluveer - klahvpillid
Kersti Raig, Tiina Kalle, Signe Tükk - vokaal

Master: Lynn Petrin, Ebony Cuts

Kaanefoto: Arno Saar
Kujundus: Bassein

View the embedded image gallery online at:
http://frotee.net/plaat/42-elektra-keegi#sigFreeId5b4ac5fc09

Frotee OÜ
Puiestee 11-3
Tartu 50303
Estonia
info(at)frotee.net

  • fb logo
  • cloud logo